25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Cinzia Farisè Başkan Yardımcısı; Dünya kablo devi Prysmian Group, yatırımlara devam ediyor

Cinzia Farisè Başkan Yardımcısı; Dünya kablo devi Prysmian Group, yatırımlara devam ediyor

Prysmian Group Liderlik Ekibi, 2019 yılı belirlenen büyüme hedefinin yakalamasının ardından, elde edilen pozitif performans teşvikinin yüzde 50’siyle, Prysmian S.p.A. hisselerini satın alacak.

Dünya kablo devi Prysmian Group CEO’su Valerio Battista ile kendisine direk raporlayan dünya çapında üst düzey 20 yöneticiden oluşan Prysmian Group’un Liderlik Ekibi, Şirket hedefleri ile paralel olarak 2019 yılı büyüme hedefinin yakalanmasıyla birlikte, elde edilen pozitif performans teşvikinin %50’sinin Prysmian S.p.A. hisselerine yatırılması teklifini kabul etti. Hisse satın alımları, mali bilançonun onaylanmasını takiben Mayıs 2020 sonunda gerçekleşecek.

Konuyla ilgili olarak Prysmian Group CEO’su Valerio Battista, “Prysmian Group’a yaptığımız yatırımları artırarak, Covid-19 pandemisinin etkilerinden kurtulacağımızı ve Şirketimizin büyümesine katkı sağlayacağımızı sektörümüze, çalışanlarımıza ve tüm hissedarlarımıza gösteriyoruz.” dedi.

“Yatırımlarımızı artırıyoruz”

Dünya çapında kablo sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, Prysmian Group Liderlik Ekibi tarafından verilen bu kararın, şirket hissedarlarının, yönetiminin ve çalışanlarının yararı için alınmış önemli bir karar olduğuna değindi. Farisè, “Prysmian Group, aralarında çalışanlarının da bulunduğu geniş bir hissedar tabanına sahip. Ortak olma planı ve şirketin bir süre önce yürürlüğe soktuğu hisse bazlı teşvik planları sonucunda, yaklaşık dokuz bin çalışan- hissedar sermayenin %3’ünden fazlasını elinde tutuyor” dedi.

“Salgına karşı alınmış doğru bir ekonomik karar”

Prysmian Group’un Covid-19 pandemisine karşı hızlı önemli adımlar attığına da değinen Farisè, şöyle devam etti, “Bu hisse yatırımlarının, bizim de bir parçası olduğumuz Prysmian Group açısından salgının ekonomik etkilerini azaltmak için alınmış ileriye dönük doğru bir karar olduğuna eminiz. Biz de Türk Prysmian Kablo olarak, pandemiye karşı, çalışma ortamında çalışan güvenliğinin artırılması ve sosyal etkinin azaltılması, tedarik zincirinin sürdürülmesi ve işlerin korunması için etkili tedbirler uyguladık. Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuzdan aldığımız güçle, ülkemiz ve dünya için yeni teknolojiler geliştirerek üretmeye devam ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ