20.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

“Çap, et kalınlığı ve merkez kaçıklığı kontrol etmek için SIKORA ölçüm cihazlarını kullanıyoruz “

“Çap, et kalınlığı ve merkez kaçıklığı kontrol etmek için SIKORA ölçüm cihazlarını kullanıyoruz “

HEW-Kabel GmbH, özel kabloların kalite kontrolü için SIKORA’nın CENTERVIEW 8000 ürününü kullanıyor

HEW-Kabel GmbH, endüstriyel ve otomotiv uygulamaları için uluslararası özel bir kablo üreticisidir. Almanya, Wipperfürth/Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunan şirket, hatlarında özel kabloların çap, et kalınlığı ve merkez kaçıklığı ölçümü için SIKORA’nın CENTERVIEW 8000 cihazını kullanıyor. En yüksek kablo kalitesini sağlamak için yenilikçi teknolojilerin sürekli geliştirilmesi iki şirketin işbirliğine dayanmaktadır.

HEW-Kabel, yüksek esneklik, aşırı sıcaklıklarda termal kararlılık ve uzun hizmet ömrünün önemli bir rol oynadığı endüstriyel ve otomotiv uygulamaları için müşteriye özel, kuruluşundan bu yana 57 yıldır özel kablolar geliştirmekte ve üretmektedir. HEW-Kabel’de inovasyon en önemli önceliktir ve geleneksel olarak ileriye dönük teknolojilerin ve süreçlerin geliştirilmesi için değerli bir ivme sağlar. Şirket ayrıca tedarikçilerinden geleceğe yönelik beklentileri ve en yüksek talepleri dikkate alır. “Üretici olarak müşterilerimize en yüksek kaliteyi sunmayı taahhüt ediyoruz. HEW-Kabel Kalite Müdürü Darius Gach, “Müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamak için kalite kontrol çok önemlidir” diyor. Piyasada birkaç kalite kontrol yöntemi vardır. Ancak, belirli özellikleri karşılamaları gerekir. “SIKORA yenilik odaklı ve bu nedenle gereksinimler açısından bize çok benziyor. CENTERVIEW 8000, üretim hatlarımıza entegrasyon konusunda en iyi performansı sunuyor,” diye ekliyor HEW-Kabel’de Test Ekipmanı Sorumlusu Christoph Dohr. Dohr’a göre, rakipler HEW’e karşılaştırılabilir bir cihaz sağlayamadı. “Hatlarımızda çap, et kalınlığı ve merkez kaçıklığı kontrol etmek için SIKORA sistemlerini kullanıyoruz. Bizim için avantajı, mevcut üretim hatlarına kolay entegrasyon. CENTERVIEW 8000’in ölçüm değerleri, bizim ve müşterilerimizin spesifikasyonlarını izlemek için kullanılıyor. ”diyor Dohr.

Ürün güvenliği ve uygunluğunun yanı sıra kalite de gelecekte HEW-Kabel’de önemli bir rol oynamaya devam edecektir. Yeni teknolojiler mobilite pazarını fethediyor ve ilgili endüstriler için yeni erişim sağlıyor. Geleceğin enerji konsepti, elektromobilite olmadan düşünülemez. Ancak kesin olan şey, dijitalleşmenin giderek ultra modern makineler ve tesislerde kullanılacağıdır. Örneğin, “otonom sürüş” konusu tartışılıyor ve bu da kendi kendine yeterli güvenlik sen-sörleri ve çeşitli farklı son teknoloji kablo çözümleri (veri kabloları dahil) gerektiriyor. “Piyasa ne karar verirse versin HEW-Kabel her zamanki gibi yenilikçi çözümler sunacak. Endüstri 4.0 da buradaki bir konu. Dijitalleştirme, kağıtsız dokümantasyon, SIKORA gibi ölçüm cihazlarından gelen verilerin izlenmesi ve değerlendirilmesi gibi kapsamlı verilerin sağlanması gelecekte daha da önemli hale gelecek” diyor Gach. Şirket, “kişiye özel çözüm” sloganı altında yüksek kaliteli, kişiye özel yeni geliştirmeler üzerinde çalışmaktadır. Örneğin, kablo üreticisi tekerlek hız sensörü teknolojisi, yüksek hızlı veri (HSD) veya yüksek gerilim kabloları (LV216) için kablolar gibi yüksek sıcaklık dışında uygulamalar geliştirmektedir. Güçlü bir ortak, ekstrüzyon sırasında kabloların kalite kontrolü için yenilikçi ölçüm cihazlarıyla da SIKORA’dır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ