23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Burhanettin Kılıç Akfil Dış Tic.Ltd.Şti Genel Müdürü: AKFIL VE KLJ ORTAKLIĞI, KABLO SEKTÖRÜNDEKİ PAZAR PAYINI ARTIRIYOR.

Akfil 2016 yılı başında Hindistan kökenli KLJ firması ile Türkiye tek yetkili distribütörlüğü için görüşmelere başlamış ve 2016 yılı haziran ayında anlaşmaya varmıştır. Bu işbirliği ile beraber müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet vermeye başlamış ve müşterilerinin beğenisini ve takdirini kazanmayı başarmıştır. Sn.Boz Akfıl firmaları ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Akfil ltd kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz ?

Son 50 yılda elektrik ve kablo sektöründe güvenilirliği ile kalıcı bir yer edinmiş olan Kılıç ailesinin şirketlerinden biri olan Akfil Elektrik Taahhüt ve Dış Ticaret Sanayi Ltd.Şti 2006 yılında kurulmuştur. Elektrik ve dış ticaret konularında uzmanlaşmış olan Akfil, bilhassa kimyevi hammadde ithalatı ve ihracatı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Akfil 2016 yılı başında Hindistan kökenli KLJ firması ile Türkiye tek yetkili distribütörlüğü için görüşmelere başlamış ve 2016 yılı haziran ayında anlaşmaya varmıştır. Bu işbirliği ile beraber müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet vermeye başlamış ve müşterilerinin beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

İş ortağımız olan KLJ temelleri 1967 ye kadar uzanan, günümüzde Güney Asya kıtasının en büyük plastifiyan ve polimer bileşenleri üreticisidir. KLJ`nin Hindistan’da Silvassa, Bharuch, ve Tayland Rayong`da bulunan üretim tesisleri en ileri teknoloji ile müşterilerinin isteklerine uygun üretim yapmaktadır. KLJ ayrıca benzil alkol, benzaldehit ve türevlerini çeşitlendirmektedir. Büyük tedarikçiler ile kurduğu bağlantılar sayesinde KLJ petro kimyasal, türevleri ve polimerlerini de pazarlamaktadır.

Üretim kapasiteniz ve üretimini yapmış olduğunuz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Güney Asya bölgesinin Polimer bileşim endüstrisinin öncüsü olarak, üretim kapasitemiz 100.000 tpa ve çoğalmaktadır. Yüksek kapasiteli otomasyonlu fabrikalarımız, gelişmiş ARGE bölümümüz, test ve uygulama bölümlerimiz ile, Müşterilerimize istikrarlı ürünlerimizi kaliteli ve düşük fiyat avantajı garantisini veriyoruz. Kablo ve Tel endüstrisi olarak ürün çeşitliliğimiz PVC bileşenler, Sioplas PE, İzolasyon bileşenleri (XLPE – 33 KV ya kadar), Peroksit PE izolasyon bileşeni (CCV hattı – 33 KV), yarı iletken bileşen (HV kabloları için), EPR bileşeni (11 KV ya kadar), ZHFR bileşeni, Polyolefin bileşeni (HDPE/MDPE/LDPE) ve özel Masterbatch ve renk çeşitlerimiz bulunmaktadır (PVC/ PE/ UNIVERSAL). Tel ve kablo endüstrisine tüm yönleri ile hitap etmek için Plastifiyan çeşitlerimiz Fitalat Plastifiyanlar, Maleate Plaastifiyanlar, Ateşe Dayanıklı Plastifiyanlar, ESBO & Klorlanmış Parafin üretimimiz 300.000 tpa üzerinde ve artmaktadır.

Sadece tel ve kablo endüstrisi için çözümler üretmekle kalmayıp, ayakkabı, medikal uygulamalar, otomotiv, elektrik ve elektronik sektörlerine de ürettiğimiz TPR/TPE/PP/ EVA bileşenleri ile çözümler sunuyoruz.

Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

3 adet ARGE tesisimizde PVC bileşenler, XLPE bileşenler (XLPE, ZHFR, PO,EPR) ve diğer bileşenler (PP,TPR/TPE, EVA) ürünleri hakkında çalışmalarımız ve uygulamalar için testlerimiz devam etmektedir. ARGE tesislerimiz de gelişmiş test cihazlarımız ile birlikte kablo için ekstrüzyon tesisimizde bulunmaktadır. Normal test ekipmanlarımız dışında ileri düzey testleri yapmak için FTIR,GC, yüksek gerilim test ekipmanlarımız ile ürünlerimizi test ediyoruz. ARGE bölümümüzü asıl önemli kılan sahip olduğumuz teknolojiden de öte, ARGE ekibimizdir. 70 kişiden oluşan ARGE bölümümüz doktora derecelerine sahip ekibimiz ile ürünlerimizi müşterilerimizin isteklerine uygun hale getirmek için bilimsel araştırmalarına devam etmektedirler.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahsedebilir misiniz?

Akfil olarak KLJ firması ile başladığımız bu yeni dönemde başarılı ve emin adımlarla yürümekteyiz. Kablo üreticilerinin ihtiyaç duyduğu ve Türkiye`de çeşitliliği olmayan hammaddeleri de ürün yelpazemize ekleyerek kablo sektörüne faydalar sağlayarak hizmet ettiğimiz kanaatindeyiz. Şu an için denemelerimizi tamamlamış olup, Türkiye’de bulunan kablo üreticilerinin hak ettiği yüksek kaliteli ürünlerin tedarik noktasında en hızlı hizmet politikası ile müşterilerimizin sorunlarına çözüm partneri olmaya başladık.

2017 yılında firmanızın hedefleri nelerdir? Yeni projeleriniz olacak mı?

Kısa ve orta vadeli hedeflerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına en avantajlı fiyatlarla kaliteden taviz vermeden devam etmek ve ürünlerimizi geliştirmektir. Yeni projelerimiz XLPO/EPR ve ZHFR bilişenlerindeki pazardaki konumumuzu güçlendirmeye yöneliktir. Ayrıca thermoplastik ve thermoset uygulamaları için bağlanmış ve sökülebilir ürün çeşitliliğimizi artırıyoruz. Son olarak solar kablo bileşenleri üzerinde uluslar arası özelliklere uygun olacak şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Müşterilerimizin görüşlerine her zaman önem gösteriyor ve ürünlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre geliştiriyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?