28.11.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

“Build The Future” İşe Alım Programının Beşinci Dönemi Başladı

Reklam

“Build The Future” İşe Alım Programının Beşinci Dönemi Başladı Önceki Programlarda 130 Çalışanı İşe Alan Prysmian Group, Şimdi Dünya Çapında 40 Yetenekli Genci Daha Kadrosuna Kazandırmak İstiyor.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe dünya lideri Prysmian Group’un “Build the Future” uluslararası işe alım programının beşinci dönemi başladı. Programın amacı; şirketin profesyonellerini belirlemek, eğitmek ve aralarından en iyilerini geleceğin yöneticileri olarak yetiştirmek. Prysmian Group tarafından programa alınacak yaklaşık 40 kişide, Mühendislik ve Ekonomi dallarında diploma sahibi olmak, değişime açık ve istekli, takım çalışmasına yatkın, liderlik becerilerine ve girişimci bir ruha sahip, uluslararası deneyimlere açık ve istekli olmak gibi özellikler aranıyor. Belirlenecek adaylar eksiksiz bir eğitim alacak ve programın sonunda, şirketin özellikle Ar-Ge, üretim veya satış birimlerinden birinde göreve başlayacaklar.

Grubun dünya çapında İK ve Organizasyon Direktörü Fabrizio Rutschmann programla ilgili şu açıklamada bulundu; “İnsan kaynakları yönetimi Prysmian Group için stratejik bir unsurdur. Yetenekleri geliştirebilmek ve gerçek anlamda değerlendirebilmek, beraberinde uluslararası değişim ve eğitim programları sunmak grubumuzun gelecekteki büyümesini destekleyecek önemli bir rekabet avantajını temsil ediyor. ‘Build the Future’ programı, bu açıdan sürekli ilerlemek için benimsediğimiz şirket stratejilerine somut bir örnek teşkil ediyor. Grubumuzun geleceğini inşa edecek, ümit vaat eden gençleri bulmaya ve yetiştirmeye devam edeceğiz.”

Program, bu sene de süresi açık bir sözleşme ve Milano’daki genel merkezde başlangıç ve eğitim döneminden oluşan ve ardından kişinin kendi ülkesinde bir yıllık iş rotasyonu içeren bir paket sunmaya devam ediyor. Bu 12 aylık dönem, seçilen katılımcılara üretim sürecini yakından görme ve fabrikada geçirilecek ciddi süre sayesinde süreçleri, ürün teknolojilerini ve müşteri ilişkilerinin dinamiğini iyice anlama imkanı verecek. Deneyimin yurtdışında belli bir departmanda geçirilecek sonraki iki yılı ise, yeni mezunların şirketin organizasyon yapısına tam anlamıyla entegre olmalarını ve iş hedeflerine kendi katkılarını sunmalarını sağlayacak.

Programın ilk üç yılın sonundaki hedefi, kişinin kendi ülkesinde veya yurtdışında orta kademe yöneticilik rollerine ya da teknik bir alanda uzman olarak atanması olup, bu süreçte performans değerlendirmelerini, kişisel yetkinlikleri, sonuçları ve şirketin ihtiyaçlarını dikkate alan başarı bazlı bir yaklaşım uygulanıyor.

Yaklaşık 40 ideal adayla ilgili arama çalışmaları, 2015 Aralık ayı sonuna kadar devam edecek. Gerek yerel gerek Grup düzeyinde yürütülecek kapsamlı değerlendirme süreçlerinin ardından, genç adayların belirlenmesi ve işe alınmasıyla ilgili çalışmaların 2016’nın ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

“Build the Future” programı çerçevesinde bugüne dek 30 ülkeden (Avustralya, Brezilya, Çin, Kolombiya, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Lübnan, Meksika, Norveç, Hollanda, Polonya, Rusya, Singapur, Slovakya, İspanya, İsveç, Tayland, Türkiye, Macaristan, İngiltere, ABD ve Venezuela) 130 genç çalışan eğitildi ve farklı ülke ve pozisyonlardaki görevlerine yerleştirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ