06.07.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

“Brugg Cables” 550 kV’a kadar yüksek gerilim kablo ve aksesuarlarının tasarımı, imalatı, montajı ve bakımında çözüm ortağınızdır.

Reklam

Güner Deli
Brugg Cables’ın Bölge Satış Müdürü
(Doğu Avrupa, Türkiye, Irak ve Rusya)

“Brugg Cables” 550 kV’a kadar yüksek gerilim kablo ve aksesuarlarının tasarımı, imalatı, montajı ve bakımında çözüm ortağınızdır.

Bize şirketinizin geçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz?

“Brugg Cables”, 1896 yılında Gottlieb Suhner tarafından kuruldu. Arada geçen zamanda Brugg Cables Brugg Group içerisinde en büyük şirket haline geldi ve bugün güçlü ve büyüyen küresel pazar payıyla İsviçre’nin lider kablo üreticisine dönüştü.

690 çalışanımız ile enerji dağıtımı, veri iletimi ve endüstriyel sistem uygulamaları için polimer kabloları, aksesuarları ve sistem çözümlerini geliştiriyor, imal ediyor, dünya çapında dağıtıyor ve kuruyoruz. İsviçre’de bulunan kendi üretim tesislerimiz ve dünya çapındaki satış ofisleri ve temsilcilerimizle birlikte uluslararası müşteri tabanımızın yerel ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Siz “Bu yapılabilir mi?” diye sorsanız , biz size “Elbette” deriz.

Dünyada hangi sektörler için ve ne tür kabloların üretimini yapıyorsunuz?

isviçre brugg

Yüksek gerilim sistemleri uzun mesafe elektrik enerjisi iletiminin bel kemiğini oluşturur. Brugg Cables, polimer kablo ve aksesuarlarını üretmek için geniş teknik bilgi birikiminden ve son teknoloji üretim yöntemlerinden yararlanıyor. Deneyimli proje ve montaj ekibimiz müşteriye ilk fikir aşamasından, sistemin tamamlandığı aşamaya dek detaylı destek veriyor. Yüksek gerilim kablo sistemleri ancak kullanılan aksesuarların kalitesi kadar iyi olabilir. Aksesuarlarımız İsviçre’de bulunan Brugg tesislerimizde son teknolojiler kullanılarak ve en yüksek kalite standartları dikkate alınarak deneyimli personelimiz tarafından geliştiriliyor, imal ediliyor ve test ediliyor. Yüksek gerilim aksesuarlarının bağımsız bir tedarikçisi olarak ürünlerimiz tüm dünyadaki kablo ve şalt üreticilerinin tesislerine uygun ve kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Ayrıca üreticilere yüksek gerilim aksesuarlarının geliştirilmesi ve test edilmesi için de hizmet sunuyoruz.

Bize Ar-Ge departmanınızla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Kurum içi araştırma ve geliştirme departmanımızda daima yenilikçi ürünler üzerinde çalışıyoruz. Müşterilerimizle yakından işbirliği yaparak, müşteriye özel sistem çözümleri geliştiriyor ve tüm güç sistemleri için uygun olan geniş ölçekli projeleri gerçekleştiriyoruz. Kablo sistemleri yüksek maliyetli ve 40 yılın üstünde kullanım süresiyle uzun ömürlü yatırımlardır. Bu nedenle tüm teknik, ekonomik ve çevresel şartları dikkate alarak yüksek gerilim kablo sistemlerinin optimum tasarımını, üretimini ve kurulumunu sağlamak büyük önem arz etmektedir. Kablo ve aksesuarlarının tasarlanması, üretimi ve kurulumunda onlarca yıllık deneyimimiz mevcut. Anahtar teslim kablo çözümlerimiz dünyanın değişik yerlerindeki proje uygulamalarında zaman testlerine dayanmıştır. Sürekli yeni ve yenilikçi çözümler arıyor, müşterilerimizin gereksinimlerine göre en son teknolojik metodlarla çözümler geliştiriyoruz. Meslek bilgimiz kendi araştırma ve test laboratuarlarımızdaki yoğun araştırmalara dayalıdır.

2015 yılının sonunda hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Yeni yönetim altında Brugg Cables piyasalarda daha fazla odaklanıp, ülke çapında faaliyetlerini yeniden yapılandırmaktadır. Merkez tesisteki maksimum makara ağırlığını 32 tondan 50 tona çıkararak Avrupa’da uzun enerji ağlarının yapımına kesin bir şekilde katılma fırsatı yarattı. Brugg Cables Akademisinin eğitim programları vasıtasıyla daha fazla müşteri yakınlığı oluşturduk. Satış faaliyetlerimiz Avrupa, Asya ve ABD iç piyasasında yoğunlaştı. Buna paralel olarak üretim ortamını ve ürün geliştirmeyi odak noktası haline getirdik.

Eklemek istediğiniz başka bir konu var mı?

Brugg Cables Akademisi ile müşteri tabanımıza farklı eğitim programlarını geniş bir yelpazede sunuyoruz. Kurslarımız polimer kablo sistemleri ve aksesuarları hakkında önemli bilgi sağlar. Deneyimli eğitmen ekibimiz pratik eğitim oturumları ve teori üzerine dersler düzenler. Kış aylarında, başlangıç düzeyi ve ileri düzeydeki öğrenciler için montaj kurslarımız vardır. Ayrıca kabloların doğru boyutlandırılması ve döşenmesi üzerine büro personeli ve mühendisler için seminerler sunuyoruz.

Kursun sonunda katılımcılar spesifik tasarım kriterleri, montaj ve uygulama özelliklerinin yanı sıra polimer kablo sistemlerinin çalışmasıyla ilgili detaylı teknik bilgiler ile donanmış olacaklardır. Bu görüşmenin sonunda tüm müşterilerimiz ve okurlarımıza mutlu ve başarı dolu bir Yeni Yıl diliyoruz.

brugg cables

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ