22.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Boztech Mekatronik Genel Müdürü Mekatronik Mühendisi Burak Can Topçuoğlu Boztech Mekatronik olarak güçlü bir Türkiye’nin çok çalışarak, üreterek ve ihraç ederek inşa edilebileceğine inanıyoruz.

Boztech Mekatronik Genel Müdürü Mekatronik Mühendisi Burak Can Topçuoğlu Boztech Mekatronik olarak güçlü bir Türkiye’nin çok çalışarak, üreterek ve ihraç ederek inşa edilebileceğine inanıyoruz.

Sektör içerisinde yaptığımız detaylı incelemeler ve araştırmalar neticesinde, en çok ithal edilen ürünün plastik hammadde yükleyici olduğunu gördük. Bizde tüm önceliğimizi bu ürün üzerine şekillendirdik. Geçmişte ki tecrübelerimizden de faydalanarak, yazılımına kadar tamamı yerli ve milli, ihtiyaca göre çeşitli ebat ve kapasitelerde BT-HY serisi hammadde yükleyicilerimizin üretimini gerçekleştirip ülkemize değer katan üreticilerimizle buluşturduk diyen Burak Can bey firmaları ve faaliyetleri hakkında sorularımızı yanıtladılar.

Öncelikle kendinizden ve firmanızın kuruluşundan kısaca bahseder misiniz?

İsmim Burak Can TOPÇUOĞLU, İstanbul Eminönü doğumlu olup, Sakarya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunuyum.
Boztech Mekatronik ise; güçlü bir Türkiye’nin çok çalışarak, üreterek ve ihraç ederek inşa edilebileceğine inanan, bu sebeple bütün enerji ve birikimini öncelikle plastik endüstrisinde ithal edilen veya üretimi ihtiyacı karşılamaya yetmeyen ürünleri imal etmek üzerine sevk etmeye cehd etmiş ve bu amaç doğrultusunda kurulmuş bir firmadır.

İmalatını yaptığınız ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Sektör içerisinde yaptığımız detaylı incelemeler ve araştırmalar neticesinde, en çok ithal edilen ürünün plastik hammadde yükleyici olduğunu gördük. Bizde tüm önceliğimizi bu ürün üzerine şekillendirdik. Geçmişte ki tecrübelerimizden de faydalanarak, yazılımına kadar tamamı yerli ve milli, ihtiyaca göre çeşitli ebat ve kapasitelerde BT-HY serisi hammadde yükleyicilerimizin üretimini gerçekleştirip ülkemize değer katan üreticilerimizle buluşturduk.

Kısa vadeli üretim planlarınız arasında başka ürünler var mı?

Kesinlikle var. Kuruluş amacımıza çok sadığız. Durup dinlenmeden Arge faaliyetlerimize hem yeni ürünler hem de mevcut ürünlerin gelişimi konusunda devam ediyoruz. Sektörde ki üretim problemlerini ele alıyor, çözüm geliştirmek için çalışıyoruz. Yakın zamanda yeni ürünlerimiz üzerine de konuşacağımızı söyleyebilirim.

Sağladığınız ürün veya hizmetin, ithal olanlarla arasında ne gibi farklar var?

Kabul edersiniz ki üretim; zor, sancılı, ciddi sorumluluk yükleyen fakat bir o kadar da gurur yaşatan bir süreç. Kendi namımıza imalatı milli bir ödev olarak görüp kabul ettiğimizi yürekten söyleyebiliriz. Ürünümüzün piyasada ki ithal muadillerine göre fark-larına gelince, kalite fiyat eksenin de en iyisini sunduğumuz konusunda ısrarlıyız. Ayrıca gerek satış sonrası hizmette, gerekse yedek parça temini hususunda üretici olmanın avantajını ortaya koyduğumuzu belirtmek isteriz.

Pazarlama ve servis hizmetleri konusunda çalışmalarınız var mı?

Pazarlama ve servis ağı bizim için en mühim konuları oluşturuyorlar. Yurtiçi, yurtdışı satış ve servis ağı oluşturabilmek için ciddi bir çaba içerisinde olduğumuzu beyan etmek isteriz. Bununla ilgili mevcut partner firmalarımızın yanı sıra, donanım ve tecrübesi kafi düzeyde olan firmalarla da görüşmelerimiz devam etmektedir. Hususiyetle kablo sektöründe bir üreticinin üretim hattının aksamaya uğraması hele ki bizim ürünlerimiz hasebiyle olması tahammül gösteremeyeceğimiz bir durumdur. Bu sorunlarla karşılaşmamak için her ihtimali en ince ayrıntısıyla gözden geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Kalite, güven ve memnuniyeti bir arada ve en uygun şekliyle müşterilerimize ulaştırmak derdindeyiz. Geldiğimiz aşama bizim adımıza ziyadesiyle mutluluk vericidir. Fakat iyiye daha da iyiye ulaşmanın formülünü daima arıyor olacağız. Firma olarak mükemmeli hedefliyor ve ne kadar yaklaşırsak o ölçüde memnuniyet duyuyoruz.

Ürününüzün kullanımı hakkında ne söylemek istersiniz?

Plastik Hammadde Yükleyiciler, adı üzerinde plastik hammaddeyi işlem görmek üzere, vakum marifeti ile makineye yükleyen cihazlardır. İş yükünü ciddi oranda azaltıp, üretim prosesinde olası aksamaların önüne geçen bu cihazlar, günden güne kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ayrıca olası iş kazalarının da önüne geçen hammadde yükleyiciler firma personellerine daha rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Vasıtanızla buradan tercih imkanı bulunan potansiyel kullanıcılarımıza hitap etmek istiyoruz. Yerli üretimi yokken ithal bir ürünün alınıp kullanılması doğaldır. Fakat yerli üretimi yapılan ürün, makine ve cihazlar söz konusu olduğunda tercih hakkımızın olabildiğince bunlardan yana evrilmesini münasip görüyoruz. Bu, üreticilerimizi güçlendirip cesaretlendirecek, bizi kendi kendine yetebilen bir ülke olma hayaline bir adım daha yaklaştıracaktır. Her şeyin en iyisinin bu topraklarda, bizler tarafından yapılacağına daima inandığımızı tekrar beyan etmeyi bir borç olarak telakki eder. Emek veren, üreten, ülkemize katma değer katan tüm sektör sakinlerimize hayırlı işler, bol bereketli kazançlar dileriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ