17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Bir Dünya Markası : ÜNTEL YASSI KABLOLARI

Bir Dünya Markası : ÜNTEL YASSI KABLOLARI

Esnek yapılı yassı kablolar, alçak ve orta gerilim elektrik sistemleri, hareketli ekipmanlar, konveyörler, asansörler, feston sistemleri ve kontrol ünitelerinde enerji ve kumanda amaçlı kullanılmaktadırlar. Limanlar, madenler, fabrikalar ve endüstriyel tesislerin çoğunlukla vinç ve feston sistemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılmak üzere sürekli harekete mukavim yapıda tasarlanan yassı kablolar, yapıları itibariyle çok esnektirler. Orta ve zorlu seviye çalışma koşullarına uygun olan yassı kablolar, mekanik gerilme dayanımı ve dar kullanım alanlarında kullanım imkanı sunan düşük minimum bükülme yarıçapına sahiptirler.

Hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilen yassı kabloların, PVC veya Kauçuk izole/kılıflı olmak üzere farklı versiyonları bulunmaktadır. Yassı konstrüksyonları sayesinde, yuvarlak kablolar için çapların sorun olacağı daha dar ortamlarda çalışma imkanı sunan yassı kablolar kuru ve nemli ortamlarda kullanıbilir. Üretiminde kullanılan özel kompoundlar sayesinde daha esnek ve mukavim bir yapı sunan Yassı Kauçuk kablolar, 90º’ye kadar çalışma sıcaklığında kullanıma uygundurlar.

Ülkemizde yassı kablolarda pazar lideri olan ve yassı kauçuk kabloların tek yerli üreticisi konumunda bulunan Üntel Kablo, ayrıca bu kabloları dünyanın önde gelen demir-çelik fabrikaları, çimento fabrikaları, pompa üreticileri, tersaneleri ve limanlarına da ihraç etmektedir. 80’den fazla ülkede ürünleri kullanılan Üntel Kablo aynı zamanda dünyanın önde gelen vinç ve tambur üreticilerinin onaylı ve imtiyazlı tedarikçisi konumunda yer almaktadır.

ÜNFLAT markası altında, kauçuk yapıda, VDE standartlarına göre ürettiği yassı kablolarının yanı sıra Üntel EN, Avrupa standartlarına göre yassı PVC kablolar da üretmektedir. Üntel’in tüm dünyada tercih edilen NGFLGÖU yassı kauçuk kabloları VDE sertifikasına sahipken, PVC yapılı H07VVH6-F yassı kabloları da HAR sertifikasına sahiptir.

Hem PVC hem kauçuk yassı kablolarını ekranlı (shielded) üretebilme yeteneğine sahip olan Üntel ayrıca kauçuk yassı kablolarını orta gerilim seviyesinde üretebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ