27.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Berlin IFA 2016 teknoloji fuarında Türkiye rüzgarı esti

Almanya’nın Berlin şehrinde 02–07 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Teknoloji Fuarı 2016 (IFA)’ya katılan Türk şirketleri, geliştirdikleri yeni teknolojiler ve ürünlerle, dünya devi markalarla aynı platformda dünya pazarında rekabet edebileceklerini gösterme imkanı buldu. Fuarda Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) tarafından düzenlenen “Türkiye Milli Katılım Organizasyonu” çerçevesinde 15 Türk firmasının ürünleri sergilendi. TET tarafından geçtiğimiz yıl da benzer bir organizasyon düzenlendi ve büyük ilgi gördü. Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen 56’ncı Uluslararası Teknoloji Fuarı 2016, Türk şirketlerinin dünya devi markalarla aynı platformda boy gösterdiği etkinliklerden biri oldu. Tüketici elektroniği, beyaz eşya, dayanıklı tüketim malları, telekomünikasyon, komponentler gibi ürünlerin sergilendiği fuarda 1800 şirket yer aldı. Yaklaşık 250 bin ziyaretçinin katıldığı fuar, teknoloji şirketlerinin yeni ürünlerini tanıttığı önemli bir platform oldu.

acr530274760089610624

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Türk şirketlerine dünya pazarlarına açılmaları için her türlü desteği verdiklerini söyleyerek, “IFA 2016 fuarında yaptığımız etkinlikler ve Türkiye Pavilyonu’nda yer alan şirketler önemli iş bağlantıları kurarak önemli anlaşmalara imza attılar. Geçtiğimiz yıl IFA Fuarı’nda edindiğimiz önemli tecrübeyle birlikte bu yıl daha başarılı bir fuar dönemi geçirdik. IFA 2017’de ise Türkiye’nin adından daha çok söz ettirecek bir organizasyon hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

acr5302747600896-9525

TET ile 15 Türk şirketi IFA’da Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Milli Katılım Organizasyonu’na 15 beyaz eşya yan sanayi firması katıldı. Beyaz eşya ve tüketici elektroniği sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinliklerden biri olan IFA 2016 Fuarı’nda Türkiye beyaz eşya yan sanayi sektörünün gücünü temsil eden firmalar dünya devleri ile aynı sahnede yer alarak ürünlerini sergilediler. Türkiye Pavilyonu, Almanya Büyükelçiliğimiz ile Türk ve yabancı menşeili büyük beyaz eşya firmalarının üst düzey yetkilileri tarafından ziyaret edildi. Fuarda ayrıca “Türkiye Milli Katılımı” onuruna bir resepsiyon verildi. Resepsiyona, TBMM AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Türkiye Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin Maslahatgüzarı Elçi Müsteşar Ufuk Gezer, Berlin Ticaret Başmüşaviri Mehmet Azgın, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Bayraktar, Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Enis Turan Erdoğan, Vestel İcra Kurulu Üyesi Nedim Sezer, Vestel Genel Müdürü Erdal Haspolat gibi önemli isimler katıldı.

acr5302747600896-6065

acr5302747600896-20712

Toplam 40 holden oluşan Messe Berlin Fuar Merkezi’nde gerçekleşen IFA Fuarı’na Türk şirketleri TET tarafından düzenlenen etkinliklerle 2015 yılında da katılma fırsatı bulmuş ve önemli anlaşmalara imza atmıştı. Türkiye Pavilyonu bu yıl da geçtiğimiz yıl gibi IFA 2016 ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Bu yıl 27. Hall 260 No’lu standaki Türkiye Pavilyonu’nda şu firmalar yer aldı:

•AKIM METAL SAN. VE TİC. A.Ş.
•ATASAN METAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
•DE-KA ELEKTROTEKNİK SAN. VE TİC. A.Ş.
•EKİNLER ENDÜSTRİ SAN. VE TİC. A.Ş.
•ERTA ELEKTROMEKANİK İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş.
•FEREL ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş.
•GENÇLER KABLO SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
•ICM ENERJİ VE SOĞUTMA TEKNOLOJİLERİ SAN. A.Ş.
•KABEL KABLO ELEMANLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
•MİKSAN BEYAZ EŞYA VE YAN SANAYİ ÜRÜNLERİ PAZ. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
•SAN METAL SAN. VE TİC. A.Ş.
•TECHNOCAST OTOMOTİV SAN. VE TİC. A.Ş.
•TELAS LASTİK SAN. VE TİC. A.Ş.
•TELESET ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş.
•TURAŞ GAZ ARM. SAN. TİC. A.Ş.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ