21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Bay B.Kamal Babu, Genel Müdür; Mikrotek: Yüksek Hızlı Çoklu Tel Çekme Çözümleri

Bay B.Kamal Babu, Genel Müdür; Mikrotek: Yüksek Hızlı Çoklu Tel Çekme Çözümleri

Mikrotek, müşterinin şartnamesine göre tel çekme haddeleri üretmek için en son makineler ve teknoloji ile donatılmış, kurum içi son teknoloji bir üretim birimine sahiptir.

Mikrotek Machines Limited’in Genel Müdürü Bay B. Kamal Babu, şirketin en büyük başarılarından birinin, bakır teller ve çoklu çekme makineleri için elmas haddelerin lider üreticisi haline gelmekte olduğuna inanıyor. Şirketin sunduğu haddeler, dünyanın farklı yerlerinden kablo endüstrisinin liderleri tarafından kullanılmaktadır. Müşteriler, bu haddeleri kullanarak Mikrotek’e makinelerinin performansını iyileştirme çabalarına katkıda bulunma fırsatı vermişlerdir. Dahası, şirket, müşterilerinin ihtiyaçlarını tamamen profesyonel bir şekilde karşılamaya inanıyor ve bu da her iki taraf için de bir kazankazan durumu yaratmıştır.

Şirket ayrıca müşterilerine hadde bakımı, hadde profillerinin özelleştirilmesi ve tel kopmalarının analizi gibi konuları kapsayan teknik destek sağlamaktadır. Şirket, ürettiği ürünlerle müşterilerinin, m / s başına 30 optimum hızda ölçülen ve ortalama 0.200 mm tel çapı için metrik ton bakır tel başına 0.05 ila 0.1 kadar düşük tel kopmalarına ulaşmasını sağlamıştır. Bazı özel durumlarda, müşteriler metrik ton başına 0,02’den bile daha düşük tel kopmaları elde etmişlerdir.

Ayrıca, Mikrotek’teki mühendisler, müşterinin teknik ekipleri ile yakın koordinasyon içinde çalışırlar ve çekme makinesinin tipine ve durumuna, giriş bakır malzemesinin kalitesine, yağlayıcının durumuna vb. Bağlı olarak çekme koşullarına uygun özel hadde profilleri tasarlar.

Mikrotek’in tel ve kablo üreticilerinin belirlenen kalite gereksinimlerini nasıl karşıladığına dair birkaç örneği paylaşıyoruz Bay. Satış Müdürü Manjunath, tanınmış bir Hintli kablo üreticisinin ve önde gelen bir bakır tel üreticisinin iki özel durumundan bahsetti:
“Öncelikle, genellikle başka kaynaklardan sipariş veren tanınmış bir Hintli kablo üreticisi bize bir sipariş verdi. Bu kablo üreticisi tanınmış bir Amerikan şirketinden bir sipariş aldıancak; bu sipariş için kalite gereksinimleri o kadar katı idi ki, müşterileri Hintli üreticinin çekme haddelerini yurtdışında bulunan belirli hadde üreticilerinden tedarik etmesini önerdi. Uzun teslimatlardan ve çekme haddelerinin gümrük vergisinden kaynaklanan yüksek maliyetlerinden endişelenen kablo üreticisi, ihtiyaçları için tereddütle Mikrotek’e yöneldi. Sıkı kalite gereksinimlerini karşılamak için özel yapım haddeler geliştirmeye karar verdik; ve ayrıca üreticinin, haddelerin müşterileri tarafından belirlenen titiz kalite gereksinimlerini karşıladığını tespit etmesi halinde sipariş vermesi konusunda anlaştık. Mikrotek görevi yerine getirdi ve bu süreçte çekme makinesini daha önce 22-24 m / s olan ortalama 30 m / s hızla çalıştırdığını gösterdi. Böylelikle, on yıldan fazla bir süredir temas halinde olduğumuz bir şirket, en güçlü müşterilerimizden biri oldu.

“İkinci vaka, köklü bir Hintli bakır tel üreticisi hakkındadır. Bu üretici, çok uluslu bir otomobil şirketinden sipariş aldı. İki denemeden sonra üretici, müşterileri tarafından belirlenen yüzey kalitesi gereksinimlerini karşılayamadı. Bu aşamada, tel üreticisi Mikrotek’e başvurdu ve gerekli elmas haddeler üretilerek üreticiye teslim edildi. Mikrotek’in çekme haddeleri kullanılarak çekilen tel anında onaylandı. Müşteri, çok uluslu otomobil şirketiyle uzun vadeli bir sözleşme imzaladı.”

Bu müşterilerin her ikisi de Mikrotek’te standart hale geldi ve optimum hızlarda çalışma, minimum tel kırılmaları, daha yüksek üretkenlik ve ek iş ile sonuçlanan gibi birçok avantaj elde etti.

Geçiş ve dönüşüme doğru yolculuk
Bay Kamal Babu, COVID’in birçok kişi için şok etkisi yaratmasına ve işlerini tamir edilemeyecek kadar aksatmasına rağmen, Mikrotek’e şirkette önceden yeterli zamanın bulunmadığı birkaç şeyi temizleme fırsatı verdiğini düşünüyor. Bu dönemin, şirketin ihtiyaç duyduğu büyük verimlilik ve inovasyon dönemi olduğu ortaya çıktı. Bu aylarda, kısıtlamalara ve engellere rağmen, Mikrotek müşterilerine kesintisiz hadde tedariki sağlamak için birkaç adım attı. Örneğin, Hükümetin özel izniyle donanmış olarak, tıbbi tel üreticilerine kesintisiz bir hadde tedariki sağlayabildiler ve aynı şey müşterileri tarafından çok beğenildi.

Ayrıca şunları söylüyor: “Bu bize üretim süreçlerimizi modernize etme fırsatı verdi, bunun sonucunda önemli sayıda eski makineyi emekliye ayırdık, hayati önem taşıyan bazı makinelerimizi yeniledik ve şirket içinde bir CNC takım odası kurduk. Ayrıca, stres altındaki kaynakları belirleyerek ve bunun sonucunda; üç tane daha son teknoloji Conoptica ölçüm ekipmanı ekleyerek Kalite Kontrol departmanına yeni altyapı getirdik. Bu yeni yatırım, kaliteye olan bağlılığımızı güçlendiriyor ve sıfır hata rejimine doğru yolculuğumuzu güçlendiriyor. Şu anda dünyada böylesine büyük ve iyi donanımlı bir denetim ve kalite güvencesine sahip birkaç kuruluştan biriyiz. Sonuç olarak, bu, kalite üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmamıza ve teslimat sürelerini azaltmamıza yardımcı olarak şirketimizi müşterilere daha da yakınlaştırdı.

Yalın ilkeler her zaman üretim felsefemizin merkezinde yer aldı. COVID bize Yalın ilkelerine olan inancımızı yenilemek için mükemmel bir ortam sağladı ve Yalın düşünceye uygun tek parça akış için çalışmamızı sağladı. Kendimizi Yalın ilkelerine yeniden adadık ve kuruluşumuzun her üyesinin günlük rutinine Yalın kavramları aşılamak için mantıklı bir plan hazırladık. Yalın’a olan bağlılığımızın bizi tel endüstrisinin en çok tercih edilen çekme haddeleri tedarikçisi olma misyonumuza daha da yaklaştıracağına eminiz.

Şirketimiz, endüstri liderlerinin beklediği uluslararası standartları karşılama tutkusuyla hareket etmektedir. Genç ve dinamik bir ekip olmak hedefimize doğru çalışmamızı kolaylaştırır. Müşterilerimizin özellikle Avrupa’da olmak üzere tüm dünyaya yayılmış olması, çabalarımızın bir kanıtıdır.

MİKROTEK MAKİNELERİ LİMİTED TEL VE KABLO HİNDİSTAN
TEL VE KABLO ENDÜSTRİSİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ