17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

BASF Elastollan® TPU, elektrikli araçlar için daha güvenli şarjı mümkün kılıyor

BASF Elastollan® TPU, elektrikli araçlar için daha güvenli şarjı mümkün kılıyor

– BASF Elastollan® TPU’nun optimize edilmiş sınıfı, elektrikli araçların daha güvenli bir şekilde şarj edilmesini sağlıyor.

– Daha yumuşak olan BASF Elastollan® TPU optimize edilmiş sınıf, daha esnek olması sayesinde şarj kablolarının sürekli bükülmesinden kaynaklı hasara dayanabiliyor.

BASF, hızlı şarj istasyonlarının şarj kabloları için optimize edilmiş yeni bir sınıf olan Elastollan® Termoplastik Poliüretan (TPU) 1180A10WDM’yi piyasaya sürdü. BASF Elastollan® TPU’nun optimize edilmiş yeni sınıfı, daha yumuşak olması nedeniyle hızlı şarj istasyonlarının geleneksel şarj kablolarından daha esnek ve daha kolay bir kullanıma sahip. BASF Asya Pasifik Performans Malzemeleri Endüstriyel İş Birimi Başkan Yardımcısı Marilyn Lye, “Yüksek güçlü şarj istasyonları, elektrikli araçları şarj etme konusunda tüketici deneyimini iyileştirdikçe popülerlik kazanıyor. Bununla birlikte, hızlı şarj istasyonlarında kullanılan büyük kablolar sertlikleri nedeniyle kolayca zarar görebilir. BASF’nin yeni TPU sınıfı geleneksel şarj kablolarına göre daha esnek olmakla birlikte mükemmel mekanik özelliklere, hava koşullarına karşı dayanıklılığa ve alev geciktiriciliğe sahip. Ayrıca, elektrikli araç şarj kablosu standartlarını da karşılıyor*.” dedi.

Tüketicilerin, hasarlı şarj kablolarını tutarken ciddi yaralanmalar yaşayabileceğini belirten Lye, “Şarj kabloları, ortamın zorlukları, kullanım sırasında eğilip bükülme ve hatta araçla üzerinden geçilmesinden kaynaklanan aşınma ve yıpranma nedeniyle bozulabiliyor. Hızlı şarj istasyonları için yeni yüksek performanslı bir malzeme olan Elastollan 1180A10WDM’nin kullanımı, elektrikli araçların daha güvenli bir şekilde şarj edilmesini sağlıyor.” şeklinde konuştu. Standart şarj kabloları için mevcut olan Elastollan 1185A10FHF ürünü ise piyasada yer almaya devam ediyor.

*Elektrikli araç kablosu için tasarım, boyut ve test gereksinimlerini belirten standartlar: GB/T33594 (Çin), EN50620 (Avrupa) ve IEC62893 (Uluslararası)

BASF Hakkında

BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. 111.000 civarında BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Portföyümüz altı segmentten oluşmaktadır: Kimyasal Ürünler, Malzemeler, Endüstriyel Çözümler, Yüzey Teknolojileri, Beslenme ve Bakım ve Tarım Çözümleri. BASF, 2021 yılında 78,6 milyar Euro satış gerçekleştirdi. BASF hisseleri, Frankfurt borsasında (BAS) ve ABD’de Amerikan Tevdi Makbuzu (BASFY) olarak işlem görmektedir.

Daha fazla bilgi için www.basf.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ