23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Antesan Genel Müdür Yardımcısı: Refik Çağakan Alpaslan: Antesan LTD olarak. Bugün itibarı ile 13 yabancı üretici firmanın Türkiye’de tek temsilcisiyiz

Antesan LTD. uzun yıllardır ahşap ve metal işleme makinalarında kullanılan kesici ve delici ürünlerin ithalatını yapmaktadır ve bu konuda Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer almaktadır. Müşteri ve piyasa talebine uygun olarak gelişme gösteren ürün yelpazesine zaman içerisinde metal ve ahşap kesiminde kullanılan ham maddeleri (karbür çubuk, lama ve testere dişleri) ve bunun yanısıra petrol sondaj & madencilik alanında kullanılan kesici delici PDC ve karbür uçlar ile PCD tel çekme kalıpları, aşındırıcı ürünler, aşındırma tozlar ve rulmanları dahil etmiştir. Antesan LTD. bugün itibarı ile 13 yabancı üretici firmanın Türkiye tek temsilcisidir.

Ürün yelpazesinde bulunan kalemlerin tamamını Antesan LTD. kendisi direkt olarak yabancı üretici firmalardan ithal etmekte ve bu sayede müşterilerine daha uygun fiyatlar sunabilmektedir. Ayrıca yurtiçinde kendi markası altında ürün imalatıda bulunan firma, Ankara Ivedik Organize Sanayi Bölgesi ve Siteler Sanayi Bölgesinde faaliyetlerine devam etmekte olup yurt çapında geniş bir satış ağına sahiptir. Antesan LTD. Antesan LTD 2010 yılından itibaren mülkiyeti kendine ait olan binasında hizmet vermekte olup, 2016 yılı itibariyle tekrar mülkiyeti kendine ait olan Siteler Bölgesindeki yeni binasında da hizmet vermektedir. Üç büyük ilde yerleşik temsilcileri olan firma müşterilere daha çabuk hizmet verebilmekte ve piyasa ihtiyaçlarını, müşteri taleplerini ve şikayetlerini yakından izleyip, sahada çözümleri üretebilmektedir.

Firma, satmakta olduğu ürünlerin önce Türkiye temsilciliğini alıp, ürün ile ilgili tüm bilgi ve döküman birikimi sağlandıktan sonra ürün yelpazesine eklemektedir ve satışa başlamaktadır. Böylece firmanın satış sonrası verdiği hizmet hat safhaya çıkarılmaktadır.

Temsilcisi olunan ve satışı yapılan ürünlerden biride PCD haddelerdir. PCD haddelerimiz, SF Diamond desteği altında olup, solvent/katalizör metal varlığında gelişmiş yüksek sıcaklık ve ultra yüksek basınç teknolojisi ile üretilen PCD ürünlerdir. Üstün elmas-elmas bağı, doğal elmasın sertliğinin aşınma direncinin ve yüksek ısıl iletkenliğinin tungsten karbür mukavemeti ile bir araya gelmiştir. PCD haddelerin yanı sıra ND haddeleri de mevcut olan firma bu ürün çeşidi ile yüksek hassasiyette ve kalitede uzun ömre sahip, 100 tona kadar tel çekme işlemi gerçekleştirir.

Haddeler 1u, 3u, 5u, 10u, 25u ve 50u tanecik boyutlarında mevcuttur ve ince taneye sahip olan haddeler kalın taneli olan haddelere oranla daha iyi yüzey kalitesi sağlar. Tungsten destekli ve desteksiz olmak üzere altıgen ve yuvarlak şekle sahip haddelerin yanı sıra, stranding tel çekmede kullanılan haddeler mevcuttur. Haddeler müşterilerimizin istediği zarf boyutunda ve elmas çapında üretilmektedir.

Antesan LTD. Ana hedefi, müşteri memnuniyeti merkezli uygun ve rekabetçi fiyata sahip, fiyat-performansı piyasa ürünlerinden daha yukarıda olan ürünler sunarak, müşterilerinin rekabet avantajı kazanmasına ve karlı çıkmasına yardımcı olmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?