21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Anıl Göker ÖZDEN / Üretim Müdürü; Koç Plastik olarak HFFR, PE ve PVC Compound üretim sektöründe kapasite ve yatırım büyüklüğü ile Türkiye’nin lider kuruluşlarından birisiyiz.

KOÇ Plastik olarak 1993 yılında kurulmuş olup 6000 m2 kapalı alan ve toplamda 20,000 m2’lik Çorlu,Tekirdağ fabrikamızda,yıllık 20,000 ton üretim kapasitesiyle plastik sektörüne hizmet etmekte ve üretim hayatına hızlı adımlarla devam etmekteyiz.

Müşterilerimizin piyasada rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla uluslararası kalite standartlarında üretim yapmakta ve hizmet sunmaktayız. Değişimi yönetebilmek, ihtiyaçları karşılayabilmek ve beklentilerin ötesinde çözümler sunabilmek ancak müşteriye yakın olmakla mümkündür.

KOÇ Plastik yarını görebilen,yeniliklere açık ve değişime uyum sağlamayı ilke edinmiş bir kuruluştur. Yurtiçinde ve yurtdışında doğru teknolojiler ile üretime katma değerli çözümler sunan,teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren,tüketici ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci derecede tercih ettiği,sektöründe bir dünya şirketi olmak öncelikli hedefimizdir.

KOÇ Plastik 24 yıllık geçmişine dayanan teknik birikimini yüksek üretim kapasitesi ile birleştirerek, Türkiye ve bölge pazarlarındaki müşterilerine zamanında ve kesintisiz tedarik sistemini başarıyla uygulamaktadır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda en kaliteli ürünleri,en kısa sürede ve minimum maliyetle üretmeyi prensip edinmiştir. KOÇ Plastik her biriminde çevreye ve insana saygılı üretim ve ileri teknoloji makinalarıyla kaliteli üretim,sürekli gelişim ve yalın üretim ilkelerini benimseyen bir şirket olmayı hedeflemiştir. Yeni pazarlara ulaşmak ve uluslararası seviyede tercih edilen firma olma hedefiyle paralel olarak, üretim bölümünde modern teknolojik gelişmeler ışığında imalat yapmaktadır. Sunulan fikirler ve teklifler müşteriye en ince detayına kadar aktarılmaktadır.

Kurulduğumuz günden bu yana en ucuzu üretmektense, uluslararası standartlara uygun, Ar-Ge ve Ür-Ge laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz kaliteli hammaddeyi üretmeyi temel bir görev olarak görmekteyiz. HFFR (Halogen Free Fire Retardant) , PE (Polietilen) ve PVC ( Polivinil Klorür) Compound üretim sektöründe kapasite ve yatırım büyüklüğü ile Türkiye’nin lider kuruluşlarından biriyiz.

Firmamız, güçlü laboratuar ve mühendislik altyapısıyla gelişen polimer teknolojilerini Türkiye HFFR,PE ve PVC compound sektörüne yansıtmakta öncülük yapmaktadır. Ürün özelliklerine göre TSE,VDE,BS ve ASTM standartlarına uygun compound imalatı yapmaktayız.

HFFR COMPOUNDING

Türkiye’nin lider compound üreticilerinden olan Koç Plastik, Kalite Odaklı Çözüm sloganı ile enjeksiyon ve ekstrüzyon uygulamaları için formüle edilmiş kaliteli ve istikrarlı ürünleri ile 1993’ten bu yana müşterilerinin taleplerini başarıyla karşılamaktadır.

Plastik sektöründe Avrupa’nın parlayan yıldızı olan Türkiye’nin bu başarısında pay sahibi olma gayesinde olan Koç Plastik, dünyada hızla gelişen polimer teknolojilerini kurulduğu günden bu yana yakından takip ederek bu gelişmelere paralel olarak, her daim yenilenen üretim prosesi ve üstün test cihazları ile innovatif fikirlerini sürekli geliştiren AR-GE laboratuvarı ile ülkemizin bu başarısına ortak olarak günden güne etkinliğini artırmaktadır.

Koç Plastik, kurulduğu 1993 yılından bu yana plastik hammadde üretimi konusundaki edindiği deneyimini, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda üretimine başladığı NABAFLAM ürünleri ile ülkemizde kullanımı hızla artan ve büyük bir kısmı yurtdışından ithal edilen HFFR(Halojensiz Alev Geciktirici Kompaund) ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.

HFFR(Halogen Free Fire Retardant) malzemesinin en önemli karakterlerinden olan Alev-Toksiklik davranışlarını tayin etmek ve pilot üretimi yaparak müşterilerinin farklı özelliklerdeki compound taleplerini karşılamak amacıyla, üretim prosesinde bulunan makine ve ekipmanının laboratuvar ölçekli ve aynı proses mantığında olan ve pilot üretimi yapabilecek kapasiteye sahip ekstrüder ve ekipmanları ile farklı kombinasyonların denemesi yapılarak,farklı talepleri çok daha kısa zamanda karşılayabilmek amacıyla, ekstrüderin yanı sıra çeşitli alev ve toksitlik özelliklerini tayin eden test cihazları ile HFFR için özel olarak kurulan yeni laboratuvarımızda kalite ve standart ürünler için gerekli olan AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.

Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) kablolar hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri ve gökdelenler gibi insanların toplandığı yerlerde kullanılmaktadır. Yangın esnasında insan hayatını, değerli malzemeleri ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar gibi elektrik ile çalışan sistemlerin yangın esnasında da bir süre çalışması istenir. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının başlıca özellikleri;

1- Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.
2- HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.
3- Alev geciktirirler.
4-Kendi kendine sönebilir.
5-Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.
6-Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir.

PVC COMPOUNDING

PVC diğer termop lastiklerin yanı sıra farklı malzemelerden üretilen endüstriyel ürünlere göre çok daha ekonomik ve uzun ömürlüdür. Şirketimiz özel formül tasarımlarıyla endüstriyel PVC uygulamalarında etkili çözümler sunmaktadır.

Sert PVC Granül KOÇ Plastik, sert PVC granül uygulamalarında Türkiye ve bölge pazarlarında en iyi tanınan firmalardan birisidir. Şirketimiz, müşteri taleplerine en üst seviyede kaliteli ve ekonomik çözümleri sert PVC granül ve dry-blend şeklinde sunmaktadır.

Pencere profilleri, boru ve fittingleri, çit ve perde rayları, kapı, oluk, pervaz ve modern inşaatların ihtiyacı olan bütün PVC yapı elemanlarında en etkili formüller şirketimizce titizlikle hazırlanmaktadır. Yumuşak PVC Granül Bütün yumuşak PVC ürünlerimiz ROHS normlarına göre üretilmekte olup ağır metal içermemektedir. Şirketimizin yumuşak PVC granül yelpazesinin kalitesi müşterilerimizin hortum, ayakkabı, conta, zemin kaplamaları ve kablo üretimlerinde gözlenmektedir.

Hizmet Sunduğumuz Sektörler

•Kablo KOÇ Plastik tarafından üretilen kablo kılıf, izolasyon, dolgu maksatlı yarı-sert ve yumuşak granüller 70-125 C harekete dayanıklı olarak geliştirilmiştir.
•UV dayanımlı ve ağır metal içermez.
•Yaşlandırma testlerinde üstün kalite.
•Isı, atmosfer, yangın, aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek dayanım.
•Otomotiv sektörünün standartlarına tam uygunluk.
•Spesifik kablo uygulamaları için özel granül çözümleri.
•Yapı Elemanları PVC yangına, ağır atmosfer koşullarına ve darbelere dayanıklı uzun ömürlü bir plastiktir. Bu özellikler PVC’yi inşaat sektöründe iç ve dış yapı elemanlarında vazgeçilmez bir malzeme haline getirmiştir.
•İç Yapı Elemanları Dekorasyon. Elektrikli cihazlar, kablo kanalları, anahtarlar ve panolar.
•Dış Yapı Elemanları Pencere profilleri ve aksesuarları, siding, çitler, garaj kapıları, kablo kanalları, kanatlı yapı elemanları, yürüyüş yolu zemin malzemeleri, yön levhaları.
•Ayakkabı KOÇ Plastik PVC ayakkabı uygulamalarında sektöre birçok yeni ürünler kazandırmıştır.
•Çeşitli Endüstriyel Sektörler
•Elektrikli süpürgeler, sıvılar ve gıda üretiminde kullanılan yumuşak hortumlar.
•Otomotiv ve beyaz eşya sektörü için contalar.
•Oyuncaklar.
•Kablo kanalları.

Arzu edilen yumuşaklık ve renkte formüller şirketimiz tarafından geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

AR-GE ve ÜR-GE

Koç Plastik Ar-Ge ve Ür-Ge departmanlarında HFFR – PE ve PVC granül bileşiklerinden nihai ürüne kadar bütün tedarik ve üretim aşamaları hassasiyetle kontrol edilmektedir.

Aynı zamanda bu ünitelerimiz güçlü mühendislik altyapısıyla polimerik malzemeler ve katkılar konusunda gelişen teknolojileri yakından takip etmekte ve özel uygulamalarla sektöre yansıtmaktadır.

KALİTE

KOÇ Plastik, toplam kalite yönetimi felsefesini bütün birimlerine uygulamaktadır. Çevreye duyarlı üretim bilinciyle çalışmalarını sürdüren şirketimiz, PVC granül bileşenlerinin tedarik zincirinden üretim aşamalarını kapsayacak şekilde kalite yönetimini sürdürmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ