21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ALMAK ATEŞ MAKİNE SAN. VE TİC.A.Ş GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA ATEŞ; “VİDA KOVAN ÜRETİMİNDE YARIM ASIRLIK SERÜVEN”

ALMAK ATEŞ MAKİNE SAN. VE TİC.A.Ş GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA ATEŞ; “VİDA KOVAN ÜRETİMİNDE YARIM ASIRLIK SERÜVEN”

Ülkemize ve sektörümüze iki tane marka firma kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gerek Almak gerekse Altech kalitesi ürün portföyü ile dünya da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekteyiz diyen sayın Mustafa bey firmaları hakkında bilgiler paylaştılar.

Plastik sektörü ile ilgili serüvenimiz babam Ali Ateş’in 1968 yılında sektöre girmesi ile başlıyor. Vida kovan imalatına Almak Ateş Makine ismi adı altında 1974 yılın da başladık. Bundan sonra sektörün büyümesi ile beraber doğru orantılı olarak bizde pazar payımızı büyütmüş olduk. İlk zamanlar da 60m2 bir atölye ile başlayan serüvenimiz, şu anda 10.000 m2 kapalı alan da devam etmektedir. 1976 yılında dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimimi İstanbul Haznedar semtinde lise öğretimimi Bakırköy Özel Çavuşoğlu Kolejinde okudum. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanarak halkla ilişkiler ve iletişim bölümünden 1998 yılın da mezun oldum.1994 yılın da okulla beraber bilfiil iş hayatına başlamış oldum. Saat 13.00 a kadar okulda 13:00 dan sonra akşam 20:00 a kadar iş yerimizde çalışmaya başladım. Babamın müteşebbis yapısı beni de etkilemiş olmalı ki yaptığımız işi en teknolojik nasıl yaparız sorusunu sormaya başladım. Ben iş hayatına başladığımda üniversal tezgahlar ile üretim yapıyorduk. Daha sonra CNC tezgah yatırımları yapmaya başladık. Daha hızlı ve daha kaliteli nasıl üretim yaparız sorusu ile beraber yeni yatırımlarımız hızlanmaya başladı. 2002 yılındaki ısıl işlem fırını yatırımı ile sektörün ilk entegre vida kovan üreten firması olduk. Sektörde ki yolculuğumuz da 2000 yılında Altech Plastik Makine isminde farklı bir firma kurarak; plastik geri dönüşüm makinaları üretmeye başladık. Altech firmamız da Almak firmamız gibi hızlı bir ivmelenmeyle sektörün aranılan markası haline gelmeye başladı. Kardeşim Emrah Ateş’in makine mühendisliği bölümünden mezun olduktan Altech firmasının yönetimine geçmesi ile beraber çok hızlı bir ihracat grafiği yakaladık. 2018 yılında Almanya’dan getirdiğimiz bi metalik kovan üretim tesisiyle ile Avrupanın 4. Dünyada da sayılı bi metalik kovan üretme kapasitesine ulaşan bir firma haline geldik. Kovanlar da 4 kata kadar çıkan uzun ömür nedeniyle tercih edilen bu kovanlar ülkemizde çok önemli bir açığı kapatmış oldu. Sektörümüzde ilklerin öncüsü olan firmamız ürettiği kaliteli ürünler ile ülkemize katma değer konusunda çok büyük katkısı olmuştur.

Sanayi geçmişi çok olmayan bir toplum olarak ikinci nesil olarak ülkemize ve sektörümüze iki tane marka firma kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gerek Almak gerekse Altech kalitesi ürün portföyü ile dünya da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Başarımızdaki en önemli sır ise çok dinamik yapısı olan çalışma arkadaşlarımızdan kaynaklanmaktadır. Bizimle çalışan arkadaşlar; firma kültürüne yatkın ve bir müzik korosu gibi ahenk içinde çalışma gösterirler. Zira bizim şirketlerimizdeki öncelik, insana saygı ve insanca çalışma olanağını sağlamaktır. İyi ekiple beraber kaliteli ürünler çıkar. Şirket içi eğitimlerimiz, kalite konusundaki hassasiyetimiz bizi başarıya götüren en önemli unsurlardır. İstanbul Esenyurt da ki fabrikamızda son teknoloji makinalarımız ve en önemlisi eğitimli takım arkadaşlarımızla ülkemizin ihtiyacı olan daha iyi bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?