30.11.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Akfil, büyük tedarikçiler ile kurduğu bağlantılar sayesinde KLJ petro kimyasal, türevleri ve polimerlerini de pazarlamaktadır.

Firmanızı tanıtabilir misiniz?

Son 50 yılda elektrik ve kablo sektöründe güvenilirliği ile kalıcı bir yer edinmiş olan Kılıç ailesinin şirketlerinden biri olan Akfil Elektrik Taahhüt ve Dış Ticaret Sanayi Ltd.Şti 2006 yılında kurulmuştur. Elektrik ve dış ticaret konularında uzmanlaşmış olan Akfil, bilhassa kimyevi hammadde ithalatı ve ihracatı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Akfil 2016 yılı başında Hindistan kökenli KLJ firması ile Türkiye tek yetkili distribütörlüğü için görüşmelere başlamış ve 2016 yılı haziran ayında anlaşmaya varmıştır. Bu işbirliği ile beraber müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet vermeye başlamış ve müşterilerinin beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

İş ortağımız olan KLJ temelleri 1967 ye kadar uzanan, günümüzde Güney Asya kıtasının en büyük plastifiyan ve polimer bileşenleri üreticisidir. KLJ`nin Hindistan’da Silvassa, Bharuch, ve Tayland Rayong`da bulunan üretim tesisleri en ileri teknoloji ile müşterilerinin isteklerine uygun üretim yapmaktadır. KLJ ayrıca benzil alkol, benzaldehit ve türevlerini çeşitlendirmektedir. Büyük tedarikçiler ile kurduğu bağlantılar sayesinde KLJ petro kimyasal, türevleri ve polimerlerini de pazarlamaktadır.

Faaliyet alanlarınız nelerdir? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Plastifiyan, polimer bileşenleri ve petro kimyasal olarak üç alanda faaliyet göstermektediyiz. Faaliyet alanlarımıza paralel olarak uygulama alanlarımız: Kablo ve tel, medikal aletler, esnek PVC filmler, otomobil parçaları, boyalar, mobilya sektörü, deri kumaşları, toksik olmayan gıda ambalajları, yapıştırıcılar, kauçuk kayışlar, kayganlaştırıcılar, vinil döşemeler, ayakkabı tabanları, parfümeri, esnek borular, metal ısıl işlem sıvıları gibi uygulamalara ana ve yan hammaddeleri üretmektedir.

Ürünler başlıca şunlardır:
Plastifiyan: KANATOL- 9090, KANATOL-8080, KANATOL- HT- 9, KANATOL- 3800 E, KANATOL- 3800, KANATOL-8-10 TM, KANATOL-1212, KANATOL-1210, KANATOL- 1010, KANATOL-1001, KANATOL- 1000L, KANATOL-900, KANATOL-900, KANATOL-800, KANACHLOR-CP, KANAMOLL-620, KANAMOLL-650

Kablo ve tel bileşenleri:
PVC KILIF, İZOLASYON, FR, FRLS, HR,OTOMOTİV, XLPE PEROKSİT ( 35 KV YA KADAR), YARI İLETKEN, düşük ısıda kendinden kürlenen XLPE SIOPLAS (35 KV ya kadar),ZHFR, EPR, PE, MASTERBACH – PVC, PE & UNIVERSAL.

Kablo sektörüne yönelik çözümleriniz/hizmetleriniz nelerdir?

Akfil olarak KLJ firması ile başladığımız bu yeni dönemde başarılı ve emin adımlarla yürümekteyiz. Kablo üreticilerinin ihtiyaç duyduğu ve Türkiye`de çeşitliliği olmayan hammaddeleri de ürün yelpazemize ekleyerek kablo sektörüne faydalar sağlayarak hizmet ettiğimiz kanaatindeyiz.

Önümüzdeki döneme yönelik yeni projeler düşünüyor musunuz?

Akfil ve KLJ ortaklığı henüz çok yeni olup, ilk hedefimiz kablo sektöründeki Pazar payımızı artırıp, diğer sektörlere de hizmet vermektir.

2016 yılını firma performansınız açısından değerlendirebilir misiniz?

2016 yılı ortasından itibaren KLJ firması ile çalışmaya başladık. Yılın ikinci yarısında KLJ`den ithal ettiğimiz ürünler ile beklediğimizden çok daha iyi satış performansı elde ettik. Bu yılı biz tanıtım maksatlı çalışma yılı olarak değerlendirdik ve belirlemiş olduğumuz hedeflere yılsonu gelmeden ulaşmış durumdayız. 2017 yılı için yatırımlarımız büyüyerek devam etmekte ve Akfil ekibi olarak 2016 yılının ortasından itibaren sergilediğimiz performans ile 2017 yılını sağlam adımlarla karşılamaktayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?