27.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Akdeniz Chemson’dan çevre dostu alev geciktirici: ZNB-35

Akdeniz Chemson’dan çevre dostu alev geciktirici: ZNB-35

Alev geciktirici ve duman bastırıcı olarak, özellikle PVC’de, alev geciktirici polimerlerde ve kaplamalarda yaygın şekilde kullanılan çinko borat, sahip olduğu yüksek dehidrasyon sıcaklığı (290 C) sayesinde yüksek sıcaklıkta işlenen plastiklerde kullanılır.

Çevre dostu alev geciktiricilerin giderek daha fazla önem kazandığı günümüzde, Akdeniz Chemson olarak benzersiz ve yenilikçi çözümlerimizle sektörümüze katkıda bulunuyoruz. ZNB-35 çinko borat, diğer alev geciktiricilere kıyasla duman bastırıcı performansının çok daha etkili olması ve uygun fiyatı sebebiyle bazı alev geciktiriciler yerine tamamen ya da kısmen kullanılabilir.

Halojen içeren ve içermeyen sistemlerde kullanılabilme özelliğine sahip olan ZNB-35, sistemin termal stabilizesini artırırken UV stabilizasyonu da yükseltir. Kablo uygulamalarında performansını kanıtlayan ZNB-35, mükemmel tanecik boyutu ve dağılımı ile pek çok firma tarafından tercih ediliyor.

Akdeniz Chemson

PVC stabilizatörlerinde dünya lideri Akdeniz Chemson, kalite, inovasyon ve sürdürülebilirliğe odaklanarak müşterilerinin tüm formülasyon ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, dünyanın dört bir yanında ‘tek durak noktası’ olarak faaliyet göstermektedir. Ham maddelerinin çoğunu son teknolojilerle donatılmış tesislerinde üreten Akdeniz Chemson, dikey bütünleşmiş bir şirket olarak hem yerel hem de uluslararası pazarlarda, ürünlerinin kalitesi sayesinde müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Yılların deneyimi sayesinde üretim kaynağını ve altyapısını sürekli olarak güncelleyen Akdeniz Chemson, ürün gamını dünyadaki artan PVC kullanımını karşılamak için sürekli geliştirmektedir. Günümüzde stabilizatörlerin yanı sıra ilgili katkı maddelerini de üretmekte olan şirket, PVC katkı maddeleri sektöründe öncü bir firma olarak endüstriyel kimyasal üretimi de yapmaktadır.

Tüm dünyada tercih edilen bir kimya portföy şirketi olma vizyonu ile yoluna devam eden Akdeniz Chemson, kalite, insan kaynakları ve sürdürülebilirlik alanlarında sürekli gelişim gibi geniş bir vizyona sahiptir. Yatırımlarıyla da sektör lideri konumundaki Akdeniz Chemson, güçlü küresel satış ve hizmet ağıyla günümüzde faaliyetlerini Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çin, Almanya, Büyük Britanya, Türkiye ve ABD’de sürdürmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?