03.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ajda Helvacıoğlu Etik Plast Kablo ve Plastik Hammaddeleri Satış ve Pazarlama Müdürü; Etik Plast Dünya’da kabul görmüş firmaların temsilciliğiyle, kablo sektöründe çözüm ortaklığına devam ediyor

Kablo ve plastik sektörüne yenilik kazandırmak, daha önce denenmemiş, maliyeti düşüren, kaliteyi artıran ürünleri Türkiye’ye getirmek amacıyla yola çıkan Etik Plast Kablo ve Plastik Hammaddeleri, bu amacına kısa sürede ulaşmış gözüküyor. Firmanın ürünleri kalite ve kullanım özellikleri nedeniyle sektörün en büyük firmaları tarafından tercih ediliyor. Etik Plast Kablo ve Plastik Hammaddeleri Satış ve Pazarlama Müdürü Ajda Helvacıoğlu ile firmaları, ürünleri ve hedefleri hakkında konuştuk.

İlk olarak sektöre adım atış nedeninizi sormak isterim. Sizi bu yolculuğa çıkaran nedenler nelerdi?

Sektöre giriş amacımız; kablo ve plastik üretim sektörüne yenilik kazandırmak, daha önce denenmemiş, maliyeti düşüren, kaliteyi artıran ve koruyan ürünleri Türkiye’ye getirip bu konuda sektöre katkı sağlamak ve müşterilerimizi rakiplerine karşı fiyat ve kalitede açısından rekabetçi duruma getirmekti. Ürünlerimizin kalite ve özellikleri açısından sektörün en büyük firmalarının dikkatini çekmesi, kaliteleri ile kullanıldığı ürünlere yarattığı farklılık ve katkılarının onaylanması, müşterilerimizin güvenerek ürünlerimizi sürekli kullanmaya başlamaları bize cesaret verdi. Ayrıca pazara yeni kazandırdığımız bazı hedef ürünlerimizin kaliteyi korurken ciddi anlamda maliyet düşürücü özelliklerinin olması ve bu durumun sektörün en büyük firmaları tarafından onaylanması henüz çok yeni olan firmamızın başlangıç hedeflerine 2 yıl gibi kısa bir sürede ulaşmasını sağladı.

Ürünleriniz nelerdir? Ürünlerinizi kullanan müşterilerinizin ne gibi avantajları oluyor?

Öncelikle alternatif plastifiyan olan “EFAME” (Epoxy Fatty Acids Methyl Ester), kullanılan ana plastifiyanın kullanım miktarını %30 azaltması ile azaltılan miktar kadar reçeteye eklendiğinde kaliteyi bozmadan, maliyette ciddi kazanç sağlayan bir üründür.

ESO (Epoxy Soybean Oil) ve CEBE (Compounded Epoxy Biologic Ester) ürünlerimiz de benzer özellikler taşıyan yardımcı plastifiyanlardır. Bu ürünler Çin’in en büyük üreticilerinden olan Cina Corp Group tarafından üretilmektedir. Cina Corp; şişiriciler ve ana plastikleştiriciler konusunda da uzmandır. Etikplast olarak kendilerinin Türkiye temsilcileriyiz. Ayrıca ürünlerimiz arasında temsilciliğini yaptığımız başka firmaların kablo, plastik ve metal döküm sektörlerine uygun ürünleri bulunmaktadır. Bunlar, phlogophite mika bant (laminasyonsuz ve pe laminasyonlu), anti termite-anti rodent, kablo sektöründe kullanılan tüm non woven ya da woven tape’ler, yarn filler ve yanı sıra flake graphite ve grafit hadde gibi ürünlerimiz mevcuttur.

Ürünlerimizin TDS, ROHS, REACH ve MSDS raporlarına internet sitemizden ulaşılabilir. Ayrıca sektörde bulunduğumuz bu kısa sürede firmalarla birebir görüşmelerimizde sektörel bazdaki eksiklikleri ve ihtiyaçları görme fırsatımız oldu. Herkesin bildiği gibi sektörde iletken bükümde daha çok elmas ve karbür kullanılmaktadır. Elmas, haddenin fiyatının çok yüksek, karbür haddelerinin ise kısa ömürlü olması sebebiyle Nano Hadde’ler konusuna yoğunlaştık. Araştırmalarımız sonucunda “Anchmold” firmasının da Türkiye temsilciliğini alarak Etikplast temsilcilik ağımızı genişlettik. Nano haddeler, hem elmas haddeler kadar dayanıklı ve kaliteli hem de fiyatlarının çok daha uygun olması sebebiyle diğer alternatiflerine göre avantajlıdır. Bu konuda detaylı bilgi için web sitemiz incelenebilir. Son olarak önümüzdeki döneme yönelik hedeflerinizi ve çalışma stratejilerinizi sormak istiyorum.

Etikplast olarak bugüne kadar tedariğini sağladığımız ürünlerimizin kalitesini koruyarak ve sektördeki teknolojik gelişmeleri takip ederek yenilikçi anlayışımızı sürdüreceğiz. Sektöre katkıda bulunmaya devam ederken daha ucuz maliyetle kaliteyi arttırmaya yönelik ürünler konusunda arayış içinde olmaya devam edeceğiz. Müşterilerimizden gelen talepleri inceleyerek gereken araştırmaları titizlikle yürütmeye ve ihtiyaçlara yönelik hatasız ve zamanında hizmet verme gayreti içinde olacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?