20.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ajda Başoğlu Etik Plast Satış ve Pazarlama Müdürü; Etik Plast, dünyada kabul görmüş firmaların temsilciliğiyle, kablo sektöründe çözüm ortaklığına devam ediyor

Ajda Başoğlu Etik Plast Satış ve Pazarlama Müdürü; Etik Plast, dünyada kabul görmüş firmaların temsilciliğiyle, kablo sektöründe çözüm ortaklığına devam ediyor

Dünyanın en önemli firmalarının ürünlerini Türk sanayicisi ile buluşturan Etik Plast, hizmet ve kalite yolculuğuna devam ediyor. Satış ve Pazarlama Müdürü Ajda Başoğlu ile firmaları ve ürünleri hakkında konuştuk.

Yola çıktığınızdan bugüne geçen sürecinizi bizimle paylaşır mısınız?

Etik Plast olarak 2015 yılında başladığımız bu yolculukta, bugüne kadar tedarikini sağladığımız ürünlerimizin kalitesini koruyarak ve sektördeki teknolojik gelişmeleri takip ederek yenilikçi anlayışımızı kesintisiz sürdürmekteyiz. Her geçen gün genişleyen, sektöründe lider firmalardan oluşan tedarikçi kadromuzu çözüm ortaklarımıza sunuyoruz. Sektöre katkıda bulunmaya devam ederken daha ekonomik maliyetlerle kaliteyi artırmaya yönelik ürünler konusunda araştırma ve geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Müşterilerimizden gelen talepleri inceleyerek gereken araştırmaları titizlikle yürütmeye ve ihtiyaçlara yönelik hatasız ve zamanında hizmet verme gayreti içinde olmaya devam ediyoruz. Bu yolculuğumuzda bize güvenen, bizi destekleyen, elinden geldiğince bizlere yardımcı olan tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Bize ürün gamınızdan bahseder misiniz?

Temsilcisi olduğumuz ACE CHEMICAL firmasının kürlenme ve çapraz bağlanma için kullanılan organik peroksitleri başta kablo, plastik ve kauçuk sektörlerinde kullanılmaktadır. (Diacyl peroxide, peroxide ester, keton peroxide, dialkyl peroxide, alkil hidrojen peroxide) Yine bu firmanın azo polimerizasyon initiatörü, alev geciktiriciler (Antimony Trioxide), şişirme Ajanları, anti köpürme ajanları, Plastik ürünlerde anti statik yapı oluşturma additiveleri gibi ürünlerinin Türkiye’deki temsilciliğini de üstlenmiş bulunmaktayız.

Kablo sektöründe orta gerilim kabloları izolasyon polietileninin Çapraz Bağlama katalizörü organik peroksitleri olan ACEOX 101 firmamızın temel ürünleri arasındadır.

Bu ürünler için kısaca bahsedecek olursak, kokusuz, hafif sarı renkli, güvenle stoklanabilen, zaman içinde renk değişimi olmayan likit PEROXIT ürünlerdir. Bu ürünlerin genel kullanımı, Akrilik resinler, EVA ve LDPE ürünlerde Çapraz Bağ prosesi başlatmada kullanılır.

Akrilik resinler, kaplama, foam üretiminde, silikon kauçuk, Poli-Propilen ve Orta Gerilim Kabloları izolasyon Polietileni olan Homopolymer ler ile dozajlanarak Çapraz Bağlanma oluşumunda kullanılırlar. Temsilcisi olduğumuz CINACORP firmasının biobased ester ürünü ise, kullanılan ana plastifiyanın kullanım miktarının reçeteye göre %30-%50 oranında azaltıldığında ve azaltılan miktar kadar reçeteye eklendiğinde kaliteyi bozmadan maliyette ciddi karlılık sağlamaktadır. Composite plant ester, Epoxy Soybean Oil, Compounded Epoxy biologic ester ürünlerimiz de benzer özellikler taşıyan yardımcı plastifiyanlardır. Bu ürünler Çin’in en büyük üreticilerinden olan firmalar tarafından üretilmektedir. Temsilcisi olduğumuz NICHEM SOLUTIONS’ın Antirodent, Anti-Squirrel, Anti-Termite & Anti-Ant ürünleri müşterilerimizden büyük ilgi görmektedir. Bu ürünlerde sıçanların, sincapların, termitlerin, karıncaların plastiklere verdiği zararı önlemek için kurşun, bakır naftenat veya sipermetrin bazlı toksik ürünler yerine çevre dostu, toksik olmayan ve güvenli katkı maddeleri kullanılmaktadır. Bu ürünler PE, PVC & EVA için uygun olup ağırlıklı olarak tel ve kablo, yer altı kanalları, borular vb. için kullanılmaktadır. Müşterilerimiz tarafından uzun süredir kullanılan bu ürünler kabul görmüş bir performansa sahiptir.

Yine aynı çözüm ortağımız NICHEM SOLUTIONS, plastik yüzeylerdeki mikrobiyal enfeksiyonu korumak için çevre dostu, toksik olmayan ve güvenli katkı maddelerinin üretimini sağlamaktadır. Anti-Bakteriyel, AntiViral, Anti-Fungal, Anti-Algal ürünler, plastik yüzeyi bakteri, mantar, virüs ve alglerden uzak tutan gümüş, zeolit ve çeşitli inorganik biyostatik bileşiklere dayanan “MICROFIGHT Serisi” olarak adlandırılan kombinasyon teknolojileri sunar. Temel uygulama alanları; ev aletleri, mutfak aletleri, su filtre üniteleri, tepe depolama tankları, klozet kapakları, duş perdeleri, kozmetik ambalajlardır. Bu ürünler mikroorganizmalara karşı etkinlik açısından ASTM G21, ASTM, G29, JIS Z 2801, ISO 18184 ve ISO 21702, ISO 20645, JIS 1902 gibi uluslararası test standartlarına uygundurlar. Aynı şekilde bu ürün gamı uzun süredir müşterilerimiz tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

Konusunda uzman olan firmalar ile Türkiye temsilciliği anlaşmamız olmakla beraber, Çin’de bulunan ofisimizde görevli personelimiz sevkiyat öncesi ürünlerin tek tek kontrol edilerek yüklenmesini sağlamaktadır. Etik Plast olarak ayrıca ürünlerimiz arasında temsilciliğini yaptığımız başka firmaların kablo, plastik ve metal döküm sektörlerine uygun ürünleri bulunmaktadır.

Bunlar, laminasyonlu phlogophite, sentetik, muscovite mika bant, kablo sektöründe kullanılan tüm nonwowen ya da woven bantlar, filler yarn, Bakır Bant, gibi ürünler ve yanı sıra Flake Graphite ve grafit hadde gibi ürünlerimiz, Enerji ve Data Kablolaro HDPE, MDPE Kılıf Ürünleri, Havai Hat Kabloları Carbon Black içerikli Termoplastik ve Termoset Ürünleri, Halogen Free Kılıf ve İzolasyon Hammaddeleri mevcuttur. Ürünlerimizin TDS, ROHS, REACH ve MSDS raporlarına da yine www.etikplast.com internet sitemizden ulaşım sağlanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ