29.09.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

7. KİMYA AR-GE PROJE PAZARI’NDA BAŞVURULAR BAŞLADI… Toplam 150 bin TL ödüllü organizasyonda son başvuru tarihi 31 Ekim!

Reklam

Necmi Sadıkoğlu
AR-GE Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı

Kimya sanayinde Ar-Ge ve inovasyon kültürü-nün yaygınlaşması ve sanayi-üniversite işbirli-ğinin gelişmesi için düzenlenen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı bu yıl 7. kez hayata geçiriliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinas-yonunda İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyonda başvuru heyecanı yaşanıyor. Kimya sektörüne artı değer katacak projelerin yarışacağı organizasyonda toplam 150 bin TL değerinde ödül dağıtılacak. 31 Ekim’e kadar başvuruların devam edeceği 7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda 5 ayrı kategoride kıyasıya rekabet yaşanacak.

Türkiye’nin en çok ihracat yapan üçüncü sektörü konumundaki kimyada yüksek katma değerli ürünlerin yaratılması ve ihracatın sürdürebilir olması amacıyla hayata geçirilen “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 7. AR-GE Proje Pazarı Etkinliği”nde başvuru heyecanı yaşanıyor. Dünya pazarlarında rekabet edebilirliğe katkı sağlayacak projelerin ödüllendirileceği organizasyon aynı zamanda üniversiteler, araştırma kurumları, sanayiciler, girişimciler ve ilgili kamu kurumlarını bir araya getirecek.
Kimya sektöründe üniversite sanayi işbirliğinin başarılı örneklerinden biri haline gelen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı’na başvurular, 31 Ekim’de sona erecek. İlaç ve Eczacılık Ürünleri, Boyalar ve Yapıştırıcılar, Plastik ve Kauçuk, Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri ve Temel Kimyasallar olmak üzere 5 farklı kategoride projelerin değerlendirileceği “7. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı”nda ürüne dönüştürülebilir projeler yarışacak.
Başvuru yapan projeler arasından ilk 30’a giren proje sahipleri, 11 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi’nde Ödül Kurulu Üyelerine projelerini detaylı olarak anlatacakları sunumlar yapacak. Sunumların ardından düzenlenecek törende dereceye giren projelere ödülleri takdim edilecek. Yarışmanın 5 farklı kategorisinde birincilere 15 bin TL, ikincilere 10 bin TL ve üçüncülere 5 bin TL olmak üzere toplamda 150 bin TL ödül verilecek.

Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Necmi Sadıkoğlu; “Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz AR-GE Proje Pazarı girişimcileri-sanayicilerle buluşturma misyonunu üstlenmeye devam ediyor. Üniversitelerin de bilim insanlarının da etkinliğimize gösterdiği ilgi bizi çok memnun ediyor ve bu konuda devam eden çalışmalarımız için bize cesaret veriyor. Bu yıl da Türkiye’nin en önemli üniversitelerden başvurular aldık. Tüm sanayicilerimizi 11 Kasım tarihinde 7. Kimya AR-GE Proje Pazarı etkinliğimize bekliyoruz. Katılımcılar tarafından geliştirilecek katma değeri yüksek projelerin sektörümüze olan ciddi katkısını hep birlikte göreceğiz.”

Etkinlikle ilgili daha detaylı bilgi almak için http://www.kimyaargeprojepazari.com/ web sitesi ziyaret edilebilir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ