01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

3M Türkiye 85. Teknik Eğitim Semineri’ni gerçekleştirdi

3M Elektrik ve Elektronik Bölümü, Müşteri İnovasyon Merkezi İstanbul’da elektrik sektörünün önde gelen firmaların yatırım ve montaj ekiplerinin katıldığı bir Teknik Eğitim Semineri düzenledi.

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M Elektrik ve Elektronik Bölümü, 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi’nde sektörün önde gelen firmaların yatırım ve montaj ekiplerinin katıldığı Teknik Eğitim Semineri düzenledi. 3M, 40 yılı aşkın süredir dünyanın her yerinde ve Türkiye’de kullanılan Soğuk Büzüşme Teknolojisini yakından tanımak ve montaj detaylarını öğrenerek eğitim sertifikası kazanmak isteyen sektör liderleriyle biraraya geldi. 3M Elektrik ve Elektronik bölümü 85. Teknik Eğitim Semineri’nde elektrik sektörüne yönelik çözümlerini paylaştı. Soğuk Büzüşme Tekmolojisine sahip başlık ve eklerin uygulamalarıyla birlikte tanıtıldığı seminerde ayrıca 3M elektrik ve elektronik bölümünün bakım ve onarım ürünleri hakkında da bilgi verildi.

Teknik Eğitim Semineri’ne katılan sektör temsilcilerini ağırlayan ve ürünler hakkında bilgi veren 3M Türkiye Elektrik Ürünleri Departmanı Satış Müdürü Mahmut Oğuzcan, elektrik ve elektronik sektörüne yönelik olarak 85. semineri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Önümüzdeki dönemde de bu seminerlere devam edeceğiz, her üç ayda bir tekrarlayarak ürünlerimizin getirdiği çözümleri ilgili sektöre aktarmayı hedefliyoruz” dedi.

3M Soğuk Büzüşme Teknolojisi ile performans artarken; maliyetler düşüyor 3M’in sektöre sunduğu teknolojilerden biri olan Soğuk Büzüşme teknolojisinin temeli, 3M’in 40 yıldır araştırıp geliştirdiği özel silikon elastomerlerinin özelliklerine dayanıyor. 3M Soğuk Büzüşmeli ürünler, devamlı bir basınçlı sızdırmazlık ve montaj sonrasında kablo ile birlikte büzüşme ve genleşme imkânı sunuyor. Bu sayede performans artıyor, maliyet düşüyor. 3M Büzüşme Teknolojisine sahip ürünler uygulama sırasında alev gerektirmediği için izin gerektiren yerlerde de kullanılabiliyor. Montaj işlemi sonrası kabloyla birlikte yaşamaya başlayan ürünler, kablonun genleşme hareketlerine uyum sağlıyor.

Oğuzcan, seminerde 3M’in geliştirdiği Soğuk Büzüşme teknolojisinin klasik yönteme göre çok daha kolay, hızlı ve hatasız bir montaj çözümü sağladığını belirterek, şunları söyledi. “Herhangi bir ısı kaynağı ve açık alev kullanmadan hava ve ortam şartlarından bağımsız, kısa sürede zahmetsiz ve hatasız olarak uygulanan 3M Soğuk Büzüşme Teknolojisine sahip ürünler bu avantajların bir sonucu olarak rakip ürünlere göre çok daha uzun ömürlü kablo başlığı ve ek mufu yapılabilmesine imkan sağlıyor.”

3M elektrik sektörüne geniş yelpazede çözümler sunuyor

3M, sektörün öncü isimlerini ağırladığı teknik seminerde 3M kablo aksesuarları ile beraber 3M Elektrik Bakım Onarım ürünlerinin de eğitimi verdi. Ayrıca enerji kablolarının yapıları ve kablo teorisi gibi temel elektrik ihtisas konularını da ele alındığı etkinlikte kendini bu konuda geliştirmek ve/veya bilgilerini tazelemek isteyen sektör çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

3M seminerde, elektrik ve elektronik sektörüne sunduğu ACCR Yüksek Gerilim İletkeni, Smart Grid çözümleri, SCADA sistemleri için haberleşme altyapısına dönük ürünler, Havai Hat Pilonları’nın korozyondan korunma ve bakım onarım işlemleri için yüzey kimyasalları, rüzgar santrallerinde kullanılmak üzere kanat ve gövde bakım onarım ürünleri gibi çok sayıda ürünü hakkında da bilgi paylaştı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?